logo webu plastova-okna-brno.kvalitne.cz
titulní obrázek webu plastova-okna-brno.kvalitne.cz

Plastová okna, eurookna a zateplení domů

plastová okna a zateplení domů

Plastová okna a eurookna se hodí jak k montáži do pasivních a nízkoenergetických domů, tak i pro zateplení domů a bytů rekonstruovaných.

Oproti starším typům oken je úspora energií po montáži plastových oken značná. Tepelná izolace šetří Vaše peníze a protihlukové izolační schopnosti oken Vás chrání před nervy často až drásajícím venkovním hlukem.

Tepelné ztráty plastových oken a eurooken

Při zimním vytápění rozvádíme ústředním topením po obytných místnostech teplo, které se přirozeně snaží utíkat netěsnostmi ven a pronikat do stavebních konstrukcí o nižší teplotě.

Špatnou zprávou je, že všechny tepelné ztráty nebude nikdy možno odstranit, dobrou pak, že je můžeme velmi radikálně omezit. Hlavním důvodem pro vybourání starých oken a jejich nahrazení kvalitními plastovými okny je zlepšit zateplení domu.

Tepelné mosty – úhlavní nepřítel zateplení domu

Špatná těsnost oken i dveří, nedostatečně izolovaná podlaha, střecha a zdi umožňují vznik tzv. tepelných mostů, někdy doslova dálnic, po kterých prchá teplo vysokou rychlostí pryč z našeho obydlí. A to je špatně!

Aby nám nebyla doma zima, musíme pro udržování přijatelné teploty v místnosti teplo neustále přivádět. A za teplo platíme díky zdražujícím se energiím rok od roka více a více peněz. Pamatujte si, že uhlavním nepřítelem při zateplení domů a likvidátorem obsahu naší peněženky jsou právě zákeřné tepelné mosty, které prostým okem nevidíme. Tepelný most dokáže odhalit pouze speciální termovizní kamera, snímající náš dům v infračerveném spektru.

Je nezbytně nutné tepelné mosty odhalit a jako nebezpečnou škodnou je jednou pro vždy zlikvidovat. Jak?
Odpovědí je: montáž plastových oken s celkovým zateplením domu. Jedině tak tepelné ztráty nějak výrazněji snížíme.

Dvoj a trojskla zamezí rosení oken

Pokud se potýkáte s nepříjemným fyzikálním jevem, kterému se říká rosení, při kterém jsou Vaše okna zevnitř zamlžená, celá mokrá a v krutých mrazech i zamrzlá, vězte, že řešení není tak složité.

Vznik rosení souvisí s povrchovou teplotou a vlhkostí vzduchu. Při určité kombinaci teploty, tlaku a vlhkosti ve vzduchu nastane tzv. rosný bod a vzdušná vlhkost začne kondenzovat, což poznáme podle kapiček vody srážejících se na vnitřní straně oken.

S vlhkostí vzduchu můžeme manipulovat jen v určitém rozsahu. Zato však můžeme ovlivnit povrchovou teplotu vnitřního skla. Poměrně jednoduchých a účinným způsobem je výměnit původní skla za izolační dvojskla nebo trojskla. Chlad z venku přestane pronikat na vnitřní plochu skel v místnosti a rosení oken se odstranění.

Plastová okna jsou „in“

V současné době je trh doslova nasycen nabídkou velmi kvalitních plastových oken a eurooken. Z pestré palety barevných odstínů, povrchů a typů profilů je téměř vyloučené si nevybrat. Vždy se ale poraďte se skutečnými odborníky, kteří dokáží naslouchat Vašim požadavkům i finančním možnostem a podle toho Vám doporučit plastová okna a dveře nebo dřevěná eurookna optimální pro Váš dům. http://plastova-okna-brno.vyrobce.cz/blog/porizujeme-plastova-okna-a-plastove-dvere/

Klady eurooken a plastových oken

oddělovač

2020 © plastova-okna-brno.kvalitne.cz